REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO HG.BETLEWSKI.COM

I. INFORMACJE O PRZEDSIĘBIORCY

Sklep internetowy www.hg.betlewski.com prowadzony jest przez:
Stacja Grudusk Sp. z o.o.
Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa
NIP: 952-220-71-24
Regon: 386372426
(zwana dalej „Stacja Grudusk”)

KONTAKT:
tel
. +48 576 525 777
mail:
kontakt@hg.betlewski.com

II. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Sklep internetowy hg.Betlewski.com prowadzi sprzedaż produktów z branży dom i ogród (meble ogrodowe oraz wyposażenie wnętrz) za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja poniższego Regulaminu.
 3. Zamówienia w sklepie www.hg.betlewski.com mogą być składane 24 godziny na dobę, wykluczając przerwy techniczne i konserwacyjne.
 4. Ceny produktów podane w serwisie www.hg.betlewski.com są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Koszt dostawy podany jest przy każdym produkcie. Koszt dostawy może różnić się ze względu na wybraną formę dostawy lub płatności. Klient ma możliwość zapoznania się z cennikiem dostawy przed złożeniem zamówienia.
 5. Sprzedający w momencie dostarczenia przesyłki do Kupującego wysyła fakturę elektroniczną, lub paragon w formacie .pdf na podany przy składaniu zamówienia adres e-mail. Faktura jest potwierdzeniem zawarcia umowy sprzedaży.
 6. Wszystkie opisy oraz zdjęcia są własnością Stacja Grudusk. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83) kopiowanie zdjęć lub opisów jest niezgodne z prawem. Każde naruszenie tych praw będzie skutkowało skierowaniem sprawy do sądu oraz nałożeniem kary finansowej. Wyjątkiem jest publikacja zdjęć poprzez Kupującego w serwisach społecznościowych tj. Facebook, Instagram, Pinterest, oraz Twitter.

III. WARUNKI ZAMÓWIENIA

 1. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym www.hg.betlewski.com odbywa się poprzez wypełnienie formularza zamówienia dostępnego na stronach sklepu.
 2. W celu realizacji zakupu niezbędne jest podanie danych teleadresowych Kupującego tj. imię, nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mail.
 3. Kupujący zobligowany jest do podania prawidłowych danych osobowych w celu realizacji zamówienia.
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do niepodjęcia realizacji zamówienia w przypadku:
 • niepełnego lub nieprawidłowego wypełnienia formularza zamówienia
 • nieotrzymania wpłaty w terminie 7 dni od momentu złożenia zamówienia przy wyborze płatności „z góry”.

Metody płatności w Sklepie internetowym hg.Betlewski.com:

 1. Płatności „z góry”
 • Płatność „z góry” w sklepie hg.Betlewski.com możliwa jest za pośrednictwem serwisu płatności internetowych Przelewy24.pl za pomocą karty kredytowej lub szybkiego przelewu internetowego
 • Operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.
 • Dokonanie płatności możliwe jest również poprzez zwykły przelew na nasze konto:

mBank: PL 30 1140 2004 0000 3902 8015 2842
BETLEWSKI Home and Garden
Trakt Brzeski 35, 05-077 Warszawa
Tytuł wpłaty: imię, nazwisko, numer zamówienia
Dla przelewów z kont zagranicznych:
IBAN: PL 30 1140 2004 0000 3902 8015 2842
SWIFT: BREXPLPWMBK

 1. Płatność przy odbiorze 
 • W momencie dostarczenia przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub InPost. Należność za zamówienie będzie pobrana przez kuriera. 

Czas i koszty transportu:

 • Czas dostarczenia przesyłki:

Kurier DPD, Kurier InPost: 1-2 dni
Paczkomaty: 2-3 dni
Pocztex Kurier Poczty Polskiej 48: 2-3 dni
Wysyłka paletowa DPD – do 7 dni roboczych
Wysyłka paletowa Poczta Polska – do 7 dni roboczych

W przypadku wyboru przewoźnika paletowego, powyższy termin dostarczenia może ulec zmianie. W szczególności dotyczy to przesyłek kierowanych do mniejszych miejscowości, lub miejsc z utrudnionym dojazdem i/lub niepełną infrastrukturą drogową.

 • KOSZTY WYSYŁKI:

Koszty wysyłki szacowane są ze względu na wagę oraz wymiary zamawianych produktów. Całkowity koszt wysyłki oraz  możliwe sposoby jej realizacji zostaną podane po dodaniu produktów do „koszyka”.

 1. Zamówienie wysyłane jest pod adres dostawy wskazany w formularzu.
 2. W przypadku, gdy przesyłka może się opóźnić, Sprzedający poinformuje Kupującego o powstałej sytuacji, a Kupujący ma możliwość odstąpienia od umowy.
 3. Zamówienia składane szczególnie na zestawy ogrodowe oraz produkty gabarytowe wysyłane są po dokonaniu przedpłaty i ze względu na wymiary, przewoźnikiem paletowym. Informacja o dostawie, każdego produktu znajduje się w jego opisie. 
 4. Kupujący ma możliwość skorzystania z opcji darmowej wysyłki, jeśli w jego zamówieniu znajdują się produkty przekraczające łączną wartość 9999 zł (po uwzględnieniu ewentualnych rabatów). Darmowa wysyłka dotyczy wszystkich metod dostawy.
 • DODATKOWA OPCJA ODBIORU TOWARU:

Odbiór osobisty: 0,00 zł

Zapraszamy po odbiór własny do Showroom BETLEWSKI Home and Garden, znajdującego się przy ul. Trakt Brzeski 35, 05-077 Warszawa. Punkt otwarty jest w dni robocze w godzinach 8:00-17:00. Po realizacji zamówienia Kupujący zostanie poinformowany o możliwości jego odbioru. W punkcie Klient może zapoznać się z dostępnymi produktami oraz odebrać zamówienie. Na miejscu nie ma możliwości dokonania zakupu oraz płatności gotówkowej.

IV. REKLAMACJA

Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z Ustawą z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny. Czas na reklamację z tytułu rękojmi to 2 lata. Dla Kupujących niebędących Konsumentami okres ten wynosi 1 rok.

Zgłoszenie reklamacyjne należy przedstawić poprzez:

Składana reklamacja, powinna zawierać:

 • numer zamówienia
 • dane klienta
 • nazwę towaru oraz opis wady
 • zdjęcia, jeżeli istnieje możliwość ich wykonania
 • oczekiwania wobec reklamacji

W przypadku poprawnego zgłoszenia reklamacyjnego, obsługa sklepu skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia wpłynięcia zgłoszenia oraz przekazania dalszych instrukcji.

Jeżeli reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, uszkodzony towar zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy. Jeżeli wymiana lub naprawa nie będzie możliwa, Sprzedający zwróci koszty transakcji poniesione przez Klienta.

Sprzedający ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego w terminie do 14 dni.

WAŻNA INFORMACJA!

Prosimy nie odsyłać przesyłek bez kontaktu z naszym biurem – przesyłki wysłane bez uprzedniego zgłoszenia mogą nie zostać odebrane i wrócić do nadawcy.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:

tel. +48 576 525 777
e-mail: kontakt@hg.betlewski.com

Informujemy o możliwości pozasądowego rozstrzygnięcia sporu poprzez platformę http://ec.europa.eu/consumers/odr Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

V. ZWROT – ODSTĄPIENIE OD UMOWY SPRZEDAŻY

Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktów zakupionych w Sklepie internetowym hg.Betlewski.com, bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827). Prawo do odstąpienia przysługuje wyłącznie Konsumentom. Zgodnie z art. 38 ust. 3 tejże ustawy, z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży wyłączone są produkty, które wykonywane są według indywidualnej specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. 

Odstąpienia od umowy polega na poinformowaniu Sprzedającego o swojej decyzji w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru poprzez:

Konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je z należytą starannością. Jeżeli zwracany towar posiada ślady użytkowania, montażu, czy też wady i uszkodzenia wskazujące na jego wykorzystanie przez Klienta w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania, wówczas Stacja Grudusk ma prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości zwracanego towaru (art. 34 ust. 4, Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta). Oznacza to, że Konsument ma prawo do sprawdzenia produktu w taki sam sposób, jak w sklepie stacjonarnym, w szczególności sprawdzenie jakości materiału, kompletności zestawu czy parametrów technicznych oraz wymiarów. 

Zamówienie należy odesłać rejestrowaną formą wysyłki. W przypadku odstąpienia od zakupu produktów, których gabaryty przekraczają wymiary standardowej przesyłki do 30 kg, Klient może ponieść wyższe koszty ich odesłania. 

Adres do zwrotu:

Sklep BETLEWSKI Home and Garden
Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

WAŻNA INFORMACJA!

Prosimy nie odsyłać towaru, bez uprzedniego kontaktu ze Sklepem. Przesyłki wysłane bez wcześniejszego zgłoszenia mogą nie zostać odebrane i wrócić do nadawcy.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:

tel. +48 576 525 777
e-mail: kontakt@hg.betlewski.com

Sprzedający w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwróci Kupującemu koszt produktu oraz koszty doręczenia zamówienia w wysokości najtańszej, dostępnej przesyłki o ile opłata została pobrana oraz Kupujący zwrócił całość zamówienia. Sprzedający może wstrzymać się z dokonaniem zwrotu do czasu otrzymania przesyłki lub otrzymania potwierdzenia o jej wysłaniu.

W przypadku odstąpienia od zakupu zamówienia złożonego telefonicznie bez podanego adresu e-mail, Klient otrzyma fakturę korygującą na adres korespondencyjny, a potwierdzenie jej otrzymania należy odesłać w ten sam sposób lub wysyłając wiadomość na adres mailowy kontakt@hg.betlewski.com

VI. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych w rozumieniu Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jest Stacja Grudusk.

Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja Regulaminu oraz wyrażenie zgody na wykorzystywanie i przetwarzanie danych osobowych Klienta w celu realizacji zamówienia. Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie do realizacji zamówień oraz pod jeśli Klient wyraził oddzielną zgodę – do informowania o nowych produktach oraz promocjach w sklepie www.hg.betlewski.com.

Kupujący ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich zmiany, a także całkowitego usunięcia ich z bazy danych. Powierzone dane osobowe są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami zawartymi w obowiązujących przepisach prawa:

 • Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz.926, z późn. zm.)
 • Ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z poźn. zm.)
 • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29.04.2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz.1024).

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

O zmianach regulaminu i ich zakresie Klienci będę powiadomieni drogą elektroniczną nie później niż 30 dni przed wejściem w życie nowego regulaminu. Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Klienta w zakładce Regulamin.

Informacje dotyczące internetowego systemu rozstrzygania sporów na podstawie art. 14 ust. 1 ODR (Internetowe rozstrzyganie sporów):

Komisja Europejska zapewnia konsumentom możliwość rozstrzygania sporów w handlu internetowym zgodnie z art. 14 ust. 1 ODR (Internetowe rozstrzyganie sporów), na jednej z platform. Platforma (http://ec.europa.eu/consumers/odr) służy jako miejsce, gdzie konsumenci mogą próbować osiągnąć pozasądowe porozumienia w sporach wynikających z zakupów oraz umów na usługi w Internecie.