ZWROT – ODSTĄPIENIE OD UMOWY SPRZEDAŻY

Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktów zakupionych w Sklepie internetowym hg.Betlewski.com, bez podania przyczyny w ciągu 👉 14 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827). Prawo do odstąpienia przysługuje wyłącznie Konsumentom. Zgodnie z art. 38 ust. 3 tejże ustawy, z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży wyłączone są produkty, które wykonywane są według indywidualnej specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Odstąpienia od umowy polega na poinformowaniu Sprzedającego o swojej decyzji w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru poprzez:

Konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je z należytą starannością. Jeżeli zwracany towar posiada ślady użytkowania, montażu, czy też wady i uszkodzenia wskazujące na jego wykorzystanie przez Klienta w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania, wówczas Stacja Grudusk ma prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości zwracanego towaru (art. 34 ust. 4, Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta). Oznacza to, że Konsument ma prawo do sprawdzenia produktu w taki sam sposób, jak w sklepie stacjonarnym, w szczególności sprawdzenie jakości materiału, kompletności zestawu czy parametrów technicznych oraz wymiarów.

Zamówienie należy odesłać rejestrowaną formą wysyłki. W przypadku odstąpienia od zakupu produktów, których gabaryty przekraczają wymiary standardowej przesyłki do 30 kg, Klient może ponieść wyższe koszty ich odesłania.

Adres do zwrotu:
Sklep BETLEWSKI Home and Garden
Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

WAŻNA INFORMACJA!

Prosimy nie odsyłać towaru, bez uprzedniego kontaktu ze Sklepem. Przesyłki wysłane bez wcześniejszego zgłoszenia mogą nie zostać odebrane i wrócić do nadawcy.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
tel. +48 576 525 777
e-mail: kontakt@hg.betlewski.com

Sprzedający w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwróci Kupującemu koszt produktu oraz koszty doręczenia zamówienia w wysokości najtańszej, dostępnej przesyłki o ile opłata została pobrana oraz Kupujący zwrócił całość zamówienia. Sprzedający może wstrzymać się z dokonaniem zwrotu do czasu otrzymania przesyłki lub otrzymania potwierdzenia o jej wysłaniu.

W przypadku odstąpienia od zakupu zamówienia złożonego telefonicznie bez podanego adresu e-mail, Klient otrzyma fakturę korygującą na adres korespondencyjny, a potwierdzenie jej otrzymania należy odesłać w ten sam sposób lub wysyłając wiadomość na adres mailowy kontakt@hg.betlewski.com

REKLAMACJA

Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z Ustawą z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny. Czas na reklamację z tytułu rękojmi to 👉 2 lata. Dla Kupujących niebędących Konsumentami okres ten wynosi 👉 1 rok.

Zgłoszenie reklamacyjne należy przedstawić poprzez:

Składana reklamacja, powinna zawierać:

  • numer zamówienia dane klienta
  • nazwę towaru oraz opis wady zdjęcia, jeżeli istnieje możliwość ich wykonania
  • oczekiwania wobec reklamacji

W przypadku poprawnego zgłoszenia reklamacyjnego, obsługa sklepu skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia wpłynięcia zgłoszenia oraz przekazania dalszych instrukcji. Jeżeli reklamacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, uszkodzony towar zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy. Jeżeli wymiana lub naprawa nie będzie możliwa, Sprzedający zwróci koszty transakcji poniesione przez Klienta.

Sprzedający ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego w terminie do 14 dni.

WAŻNA INFORMACJA!

Prosimy nie odsyłać przesyłek bez kontaktu z naszym biurem – przesyłki wysłane bez uprzedniego zgłoszenia mogą nie zostać odebrane i wrócić do nadawcy.
W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
tel. +48 576 525 777
e-mail: kontakt@hg.betlewski.com